coDEfault teams


coDEfault teams je timsko takmičenje učenika srednjih škola u poznavanju osnovnih vještina programiranja u programskom jeziku C++. Cilj ovog projekta je popularizacija programiranja kroz druženje i igru tokom takmičenja.


U vrijeme pandemija uzrokovane virusom COVID 19, kada su timske aktivnosti u školama svedene na minimum, pokrećemo timsko online takmičenje kako bi podstakli učenike da kroz zajedničku razmjenu iskustava i druženje (uživo ili online) pokazali svoje vještine u poznavanju programskog jezika C++.


Probno takmičenje, coDEfault teams, smo uradili putem platforme http://online.upinitk.ba. Takmičarske ekipe su imale ograničeno vrijeme da odgovore na 20 pitanja o poznavanju programskog jezika C++.

Prvi krug kvalifikacijskog takmičenja coDEfault teams će se realizovati online putem. Za realizaciju ovog događaja potrebna su vam dva uređaja povezana na Internet: ili dva pametna telefona ili pametni telefon+PC račuar ili 2 PC računara. Na jednom uređaju takmičari prate pitanja i trenutne rezultate korištenjem aplikacije ZOOM Web Meeting na pametnom telefonu ili na PC računaru, dok se putem drugog uređaja takmičari povezuju na stranicu http://kahoot.it.



Koraci za učestvovanje na takmičenju coDEfaults teams:

  1. Timovi se prijavljuju putem linka https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfccBbQuo1lWwdy0Jr0LyELuFe8bYHMLO2B9m_BJI8SlUm4pg/viewform?usp=sf_link uz prethodne konsultacije sa mentorom.
  2. Tim broji maksimalno tri takmičara pri čemu se u prijavi navode imena i menotra učenika, vođa i članovi tima.
  3. Nakon prijave, samo vođe ekipa i njihovi mentori će na svoj e-mail dobiti pristupne podatke na ZOOM na koji povezuju prvi uređaj
  4. Prijavu na ZOOM je potrebno uraditi barem 15 minuta prije početka takmičenja zbog instalacije ZOOM tj. u subotu u 17:45.
  5. Nakon što svi timove budu dostupni na ZOOM sastanku, voditelj takmičenja će vas upoznati sa propozicijama takmičenja.
  6. Vođa ekipe putem svog telefona posjeti stranicu http://kahoot.it i upiše kod koji mu se pojavi na ZOOM sastanku
  7. Nakon upisivanja koda na kahoot.it vođa tima unosi naziv tima a u sljedećem koraku i članove tima.
  8. Timovi su spremni za takmičenje

Takmičenja coDEfault teams


Timsko takmičenje učenika u rješavanju kratkih zadataka

Testno kolo coDEfault teams


Probno takmičenje je održano u subotu 10.10.2020 u 18:00 sati. Učestvovalo je 12 ekipa.


Zadatke sa probnog takmičenja možete preuzeti ovdje

Spisak timova probnog takmičenja

Tim Predstavnik Škola Mjesto
GMS-3b Hamza Imamović JU Gimnazija "Meša Selimović" Tuzla
Alef Rossi Belma Hodžić JU Gimnazija "dr. Mustafa Kamarić" Gračanica
Matrix Adnan Maleškić JU Gimnazija "dr.Mustafa Kamarić" Gračanica
ETŠ Team Merisa Mustajbašić JU MSŠ elektrotehnička škola Tuzla Tuzla
Infinite Loop Amar Bajramović JU Gimnazija Živinice Živinice
EDT Dina Srabović JU Gimnazija "dr. Mustafa Kamarić" Gračanica
in IT to win IT Ensar Ćehajić JU Gimnazija Živinice Živinice
GMS-3e Kanita Rakovac JU Gimnazija "Meša Selimović" Tuzla
SALM Adi Jamaković JU Gimnazija "dr.Mustafa Kamarić" Gračanica
.exe Edin Alibašić JU MSŠ elektrotehnička škola Tuzla Tuzla
Vendeta Dženita Kapetanović JU Gimnazija "dr.Mustafa Kamarić" Gračanica
GMS-4f Zerina Ahmetović JU Gimnazija "Meša Selimović" Tuzla

1. kolo coDEfault teams


Takmičenje održano u subotu 17.oktobra 2020. u 18:00 sati.


Zadatke sa takmičenja 1.kola MOŽETE PREUZETI OVDJE

Poredak timova nakon 1. kvalifikacionog kola

Pozicija Tim Škola Mjesto Bodovi
1. ETS Team JU MS elektrotehnička škola Tuzla Tuzla 10039
2. Recall JU Gimnazija "dr. Mustafa Kamarić" Gračanica 9366
3. Pingvin JU Gimnazija "dr. Mustafa Kamarić" Gračanica 9261
4. Matrix JU Gimnazija "dr. Mustafa Kamarić" Gračanica 9214
5. GMS-4f JU Gimnazija "Meša Selimović" Tuzla 8984
6. error404 JU MSŠ Banovići Banovići 5328
7. Trecig JU Gimnazija "Meša Selimović" Tuzla 4986
8. .exe JU MS elektrotehnička škola Tuzla Tuzla 4694
9. GMS-3e JU Gimnazija "Meša Selimović" Tuzla 4545
10. in IT to win IT JU Gimnazija Živinice Živinice 4385
11. ALEFROSSI JU Gimnazija "dr.Mustafa Kamarić" Gračanica 3789
12. Infinite Loop JU Gimnazija Živinice Živinice 3458
13. EDT JU Gimnazija "dr.Mustafa Kamarić" Gračanica 3291
14. Vendeta JU Gimnazija "dr.Mustafa Kamarić" Gračanica 3291
15. GMS-LAB JU Gimnazija "Meša Selimović" Tuzla 3145

2. kolo coDEfault teams


Takmičenje je održano u subotu 24.oktobra 2020. u 18:00 sati


Zadatke sa takmičenja 2.kola MOŽETE PREUZETI OVDJE

Poredak timova nakon dva kvalifikaciona kola

Pozicija Tim Škola Mjesto 1.kolo 2.kolo Total
1. Matrix JU Gimnazija "dr. Mustafa Kamarić" Gračanica 9214 11282 20496
2. ETŠ Team JU MS elektrotehnička škola Tuzla Tuzla 10039 8521 18560
3. GMS-4f JU Gimnazija "Meša Selimović" Tuzla 8984 9278 18262
4. Recall JU Gimnazija "dr. Mustafa Kamarić" Gračanica 9366 6772 16138
5. Pingvin JU Gimnazija "dr. Mustafa Kamarić" Gračanica 9261 6160 15421
6. in IT to win IT JU Gimnazija Živinice Živinice 4385 6084 10469
7. ALEFROSSI JU Gimnazija "dr.Mustafa Kamarić" Gračanica 3789 6277 10066
8. error404 JU MSŠ Banovići Banovići 5328 4653 9981
9. EDT JU Gimnazija "dr.Mustafa Kamarić" Gračanica 3291 6262 9553
10. GMS-3e JU Gimnazija "Meša Selimović" Tuzla 4545 4562 9107
11. Infinite Loop JU Gimnazija Živinice Živinice 3458 5646 9104
12. Trecig JU Gimnazija "Meša Selimović" Tuzla 4986 3307 8293
13. Vendeta JU Gimnazija "dr.Mustafa Kamarić" Gračanica 3291 3105 6396
14. GMS-LAB JU Gimnazija "Meša Selimović" Tuzla 3145 2164 5309
15. .exe JU MS elektrotehnička škola Tuzla Tuzla 4694 ---- 4694

3. kolo coDEfault teams


Takmičenje je održano u subotu 31.oktobra 2020. u 18:00 sati


Zadatke sa takmičenja 3.kola MOŽETE PREUZETI OVDJE

Poredak timova nakon tri kvalifikaciona kola

Pozicija Tim Škola Mjesto 1.kolo 2.kolo 3.kolo Total
1. ETŠ Team JU MS elektrotehnička škola Tuzla Tuzla 10039 8521 30762 49322
2. Matrix JU Gimnazija "dr. Mustafa Kamarić" Gračanica 9214 11282 26862 47358
3. Recall JU Gimnazija "dr. Mustafa Kamarić" Gračanica 9366 6772 23392 39530
4. GMS-4f JU Gimnazija "Meša Selimović" Tuzla 8984 9278 19466 37728
5. Pingvin JU Gimnazija "dr. Mustafa Kamarić" Gračanica 9261 6160 21234 36655
6. in IT to win IT JU Gimnazija Živinice Živinice 4385 6084 20408 30877
7. EDT JU Gimnazija "dr.Mustafa Kamarić" Gračanica 3291 6262 15642 25195
8. error404 JU MSŠ Banovići Banovići 5328 4653 14932 24913
9. GMS-3e JU Gimnazija "Meša Selimović" Tuzla 4545 4562 12980 22087
10. Trecig JU Gimnazija "Meša Selimović" Tuzla 4986 3307 11522 19815
11. Vendeta JU Gimnazija "dr.Mustafa Kamarić" Gračanica 3291 3105 13258 19654
12. .exe JU MS elektrotehnička škola Tuzla Tuzla 4694 ---- 13222 17916
13. Infinite Loop JU Gimnazija Živinice Živinice 3458 5646 8530 17634
14. GMS-LAB JU Gimnazija "Meša Selimović" Tuzla 3145 2164 8430 13739
15. ALEFROSSI JU Gimnazija "dr.Mustafa Kamarić" Gračanica 3789 6277 ---- 10066

Nagrade


Nagrade za takmičare je obezbijedila kompanija Genelec d.o.o. Tuzla

Nagrade za 1.mjesto

ETŠ team Tuzla
Svaki član tima dobija:
  1. Tastaturu SPEEDLINK LUDICIUM Gaming, black
  2. Miš SPEEDLINK SNAPPY Wireless

Nagrade za 2.mjesto

Matrix Gračanica
Svaki član tima dobija:
  1. Zvučnik BLUETOOTH ESPERANZA FM RITMO, FM Radio, microSD, USB, white, EP115W

Nagrade za 3.mjesto

Recall Gračanica
Svaki član tima dobija:
  1. ESPERANZA 3D naočare UNIVERSE za VR virtualnu stvarnost za mobitel, 3,5” do 6” EMV200